kategorieback

   logolo

sklizen

logoperard

blanko

předseťový kypřič PENTERRA
stacionární překládací vozy PERARD
Na objemné hmoty
Na sypké hmoty
překládací vozy PERARD
stroje pro meziřádkovou kultivaci
Pouze mechanicky plečkovat
Plečkovat a zároveň přihnojovat
Pevnými hnojivy
FERTILOC+
FERTIMAX
Kapalnými hnojivy
naváděcí systémy pro plečky

fertimax 5FERTIMAX


•    Speciál do nejtěžších podmínek
•    Cílená půdní výživa Vašich rostlin
•    Intenzivnější produkce a vyšší výnosy

 

Profesionální stroj pro meziřádkovou kultivaci a přihnojení, to je FERTIMAX. Tento speciální stroj je navržen pro použití v intenzivních podmínkách pěstování širokořádkových plodin, především kukuřice a slunečnice. Jeho světlá výška rámu -72 cm předurčuje stroj pro nasazení i ve velmi pozdních růstových fázích rostlin a tím efektivnějšímu a hospodárnějšímu nakládání s drahými hnojivy.

fertimax 4Parametry, které zaujmou
Stroj pro meziřádkovou kultivaci a přihnojení zároveň, model FERTIMAX je postavený na míru požadavků zemědělců pro práci v širokořádkových plodinách. Jedná se o speciální koncept, který svými parametry pokryje požadavky drtivé většiny pěstitelů kukuřice a slunečnice.
Pojďme si je rozebrat jeden po druhém:

1.    Počet pracovních jednotek
fertimax 7V České republice jsou nejběžnějšími secími stroji pro zakládání širokořádkových plodin vybaveny 6 a 8 řádky pro výsev. Stejné hodnoty mají v drtivé většině adaptéry pro sklizeň, tedy ať už kukuřice nebo slunečnice, nejběžnější je počet 6 nebo 8 řádků.
FERTIMAX Vám nabízí zvolit si počet zpracovávaných řádků rostlin pro pět až osm. To znamená, že pracovní jednotky jsou dle zvoleného počtu řádků šest nebo devět.
Protože se jedná o ryze speciální stroj pro pěstování kukuřice a slunečnice, je tomu přizpůsobena o rozteč pracovních jednotek. Při výběru svého stroje FERTIMAX si vyberete 75 nebo 80 cm rozteč.
2.    Způsob aplikace a dávkování
fertimax 6Pro kukuřici a slunečnici se léty zkušeností osvědčila aplikace hnojiv přímo do půdy. Proto je toto řešení součástí stroje FERTIMAX, který aplikuje hnojivo do půdy a doprostřed meziřádku. Hnojivo můžete aplikovat do hloubky až 20 cm! Tím je zaručen rychlý a kvalitní přísun živin do kořenového systému a tím rychlá a efektivní výživa rostlin.

prihnojovaci radlicka 2prihnojovaci radlicka 1Pro tuto aplikaci je vyvinuta speciální radlička, jenž obsahuje dvě hnojící trubice. To proto, že aplikační dávka hnojiva může být až 600 kg/ha! V případě nastavení této vysoké dávky je díky rozdělením dávky do dvou hnojících trubic zajištěno plynulé a rovnoměrné dávkování bez rizika ucpání trubic.
Speciální variantou pracovních orgánů pro ty nejnáročnější pěstitele je aplikace hnojiva přímo do půdy, k rostlině a navíc z obou stran zpracovávaného řádku rostliny. To znamená, že pokud máme stroj pro přihnojování osmi řádků, náš FERTIMAX má celkem 16 aplikačních jednotek.
Nastavení pracovní hloubky je jednoduché a to pomocí opěrných kol pod zásobníkem. Za aplikačními radličkami jsou umístěny kypřící radličky pro zakrytí hnojiva v půdě, prokypření vrchní vrstvy, provzdušnění a mechanické zničení plevelů v meziřádku.

3.    Tajemství zásobníkufertimax 2
Objem zásobníku na hnojivo je 3.000 litrů, což zaručuje práci bez častého přerušování kvůli doplnění hnojiva. Samotný zásobník je vyrobený z nerezové oceli, která je odolná vůči agresivním látkám obsažených ve hnojivu. Na dně zásobníku je rozdeleni zasobnikučechrač a dávkovací šnek, který zajišťuje rovnoměrné dávkování materiálu ke všem aplikačním trubicím.
Horní část zásobníku obsahuje síto pro lepší rozsypání a rozmělnění homogenních částí hnojiv. Zásobník je zakryt komfortní rychle rolovanou plachtou. Nakládací výška je 2,35 m a součástí je obslužná lávka se vstupním žebříkem pro komfortní a bezpečné naložení hnojiva.
Na přední straně je umístěna stupnice, která ukazuje obsluze v traktoru množství hnojiva v zásobníku. Samozřejmostí jsou výsypné a čistící otvory na dně zásobníku.

 4.    Komfortní nastavení
radarbez vazeniSamotné nastavení pro práci je skutečně jednoduché a velmi rychlé. Ve standardu je FERTIMAX vybaven vlastním počítačem pro kalibraci a nastavení celého stroje. Radarem pro měření rychlosti a dalších komfortních prvků. Podívejme se, co nastavení a kalibrace stroje obnáší:
Po nasypání hnojiva do zásobníku zadáme hmotnost hnojiva do počítače. Následně provedeme zvážení kontrolní dávky a naměřenou hodnotu zadáme do počítače. Tím provedeme kalibraci hnojiva a výslednou dávku (kg/ha) můžeme kdykoli měnit pouze stisknutím tlačítka na počítači. Nastavená dávka je pak automaticky regulovaná na základě pojezdové rychlosti měřenou vlastním radarem.

5.    Praktická výbava na Vaše přání
Svůj FERTIMAX si po základní konfiguraci můžete, tak jako všechny ostatní stroje CARRE dovybavit nejrůznějšími praktickými prvky. Patří sem:

•    Nástavba zásobníku o objemu 300 litrů
nastavba zasobniku

•    Počítač s integrovaným vážícím systémem
vazeni

•    Doplňková boční opěrná kola pro stabilizaci a kopírování terénu
oper kola
•    Dodatečné zadní kypřící radličky (celkem pak 4 ks na jednotku)

•    Tiskárna pro evidenci práce
tiskarna

•    Průtokoměry pro perfektní přehled na jednotlivých hnojících trubicích s vlastním počítačem v kabině traktoru, spolu s optickou i akustickou signalizací odchylek
kontrola prutoku
•    Ochranné disky na kypřících jednotkách pro ochranu malých rostlin
ochr kola


Závěr
FERTIMAX je skutečný profesionál pro nejnáročnější požadavky intenzivních pěstitelů kukuřice a slunečnice. Jeho předností je velmi vysoká úroveň výbavy a jednoduchá obsluha celého stroje. Vhodnou agregací jsou traktory s výkonem motoru 150 koní pro šest aplikačních jednotek a 170 koní pro 9 aplikačních jednotek. Pro pohon ventilátoru dávkování je zapotřebí alespoň 40 l/min oleje.
Velkou předností tohoto speciálu je dávkování hnojiva v hloubce až 20 cm poblíž kořenovému systému rostlin, které profitují z rychle dostupných živin i v těch nejvyšších růstových fázích.


FERTIMAX, profesionální stroj pro meziřádkovou kultivaci a cílenou aplikaci živin do těch nejintenzivnějších podmínek hospodaření!

Video na YouTube
fertimax 1 fertimax 8 fertimax 3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.