kategorieback

   logolo

sklizen

logoperard

blanko

předseťový kypřič PENTERRA
stacionární překládací vozy PERARD
Na objemné hmoty
Na sypké hmoty
překládací vozy PERARD
stroje pro meziřádkovou kultivaci
Pouze mechanicky plečkovat
Plečkovat a zároveň přihnojovat
Pevnými hnojivy
FERTILOC+
FERTIMAX
Kapalnými hnojivy
naváděcí systémy pro plečky

modelPERARD Trans-eXpress 500

•    Nejjednodušší překládací vůz
•    Vysoký výkon
•    Univerzální použití

 

Trh zemědělské techniky s názvem stacionární překládací vozy otevřela značka PERARD modely Trans-eXpress 500 a 1000. Tento rodinný výrobce zemědělské techniky se od prvopočátku vzniku zaměřuje na překládání materiálu, díky tomu má velmi bohaté zkušenosti v tomto oboru, které promítá do revolučních strojů s průlomovým technickým řešením. Velmi dobrým příkladem jsou právě stacionární překladače PERARD Trans-eXpress, které přináší zemědělcům a podnikatelům ve službách zcela nový, jednoduchý a efektivní způsob překládání materiálu.

Specialista na sypké hmoty
Model Trans-eXpress 500 je stacionární překládací vůz pro všechny sypké materiály. Perfektně s ním naložíte veškeré obiloviny, řepku, sóju, slunečnici, kukuřici, luštěniny a další. Pojďme se tedy společně podívat na to, kde využijete potenciál stroje Trans-eXpress 500, resp. kde Vám zvýší efektivitu práce a sníží náklady oproti pracnému a pomalému způsobu nakládání.
P1050299 birda kukurice 
Použití stacionárního překladače Trans-eXpress 500 je více než jednoduché. Je to stroj pro rychlé nakládání z pole do kamionů stojících na silnici. Můžeme jej brát jako nejlevnější možnou variantu vůči známým překládacím vozům, které obsluhují sklízecí mlátičky za jízdy. V našem případě postavíte traktor se stacionárním překladačem na kraj pole a odvozné prostředky (traktory s vleky a návěsy), které obsluhují sklízecí mlátičky, postupně přijíždějí na souvrať k překladači. Do jeho zásobníku vysypou objem své korby a odjíždějí zpět ke sklízecím mlátičkám. Na silnici stojící kamion je díky PERARDu rychle naplněn a odjíždí s právě sklizenou komoditou třeba přímo do výkupu.
Všimněme si, že pro naložení kamionu není potřeba, aby odvozné prostředky odvážely sklizenou plodinu do areálu podniku, kde by teprve pak nakladač plnil kamiony, nebo by sklízecí mlátičky musely sypat za stání na souvrati do připraveného kamionu.
Díky Trans-eXpress 500 je zajištěn plynulý průběh sklizně a zároveň rychlé překládání do kamionů, které odvážejí sklizené komodity na dlouhé vzdálenosti.
P1050295P6270206
K obsluze nám stačí traktor s výkonem pouze 80 koní na PTO, jenž zajišťuje pohon šneků. Jak vidíte na obrázcích, zapojení je možné jak v podélné ose překladače, tak i z boku. Každý si tedy vybere, co mu nejvíce vyhovuje.

Použití překladače během žní je vhodná cesta pro menší podniky, které potřebují zvýšit efektivitu sklizně a okamžitě odvážet sklizený materiál na dlouhé vzdálenosti, a zároveň je pro ně investice do návěsného překládacího vozu neekonomická. V tomto případě je pak daleko rychlejší návratnost investice do stacionárního překladače.
birdaVyužití překládacího vozu se nabízí i při překládání do železničních vagonů. Není vůbec nutné použití teleskopického manipulátoru anebo málo výkonných přesýpacích šneků na čele korby návěsu. Nakládka vagonu probíhá rychle a dovozné soupravy se střídají jedna za druhou.


Efektivní nasazení a jednoduchá obsluha
Stejně tak, jak je jednoduché použití samotného překladače, je jednoduchá i jeho konstrukce. Celý stroj je postaven na robustním rámu, kdy na jedné straně najdeme hydraulicky stavitelnou tažnou oj a na druhém konci hydraulicky ovládanou přepravní nápravu. Uprostřed vozu je umístěn velký zásobník o objemu 3.800 litrů. Na dně zásobníku je plnící šnek a na něj navazuje velký výsypný šnek o průměru 500 mm. Výkon překladače je 9.000 litrů/min. a překládací výška je úctyhodných 4,9 m.
P1050293Z boční části zásobníku, kam jej přijíždí plnit traktorové soupravy, se nachází proti-nárazová bezpečnostní gumová clona. V horní části zásobníku je umístěno síto pro rovnoměrné plnění a v případě práce s těžkými homogenními materiály (např. zatvrdlé hnojivo z vaků) se pak tyto hrudky lépe rozbijí a zamezí se ucpání, případně zaseknutí velkých kusů ve šneku.
K pohonu stacionárního překládacího vozu je zapotřebí PTO s 1000 otáčkami a 2 hydraulické okruhy.

PERARD Trans-eXpress 500 je možné pro přejezdy zapojit i za osobní automobil. To je zvláště zajímavé pro podniky služeb, když je zapotřebí rychle se přemísťovat například z jednoho konce republiky na druhý, kde již čeká přichystaný traktor.
P1090900 P1050275 P1050284 

Závěr
Stacionární překládací vůz Trans-eXpress 500 je velmi chytrý a efektivní pomocník zvláště pro ty z vás, kdo nechcete investovat velké peníze do návěsného překládacího vozu, a zároveň potřebujete rychle a efektivně nakládat při žních kamiony přímo z pole. To stejné bez jakýchkoli následků na půdní struktuře a s minimálním utužení půdy od těžkých kamionových souprav zvládnete při sklizni kukuřice a dalších plodin. Trans-eXpress 500 efektivně využijete i při nakládání železničních vagonů, překládání hnojiv a podobně.
Sečteno podtrženo, PERARD Trans-eXpress 500 je váš nový ekonomický pomocník pro jednodušší, efektivní a rychlé překládání materiálu.

IMG 3507 P1090202 P1050285
P1090202 P6270219 P1050292

Copyright © 2014. All Rights Reserved.