kategorieback

   logolo

sklizen

logoperard

blanko

předseťový kypřič PENTERRA
stacionární překládací vozy PERARD
Na objemné hmoty
Na sypké hmoty
překládací vozy PERARD
stroje pro meziřádkovou kultivaci
Pouze mechanicky plečkovat
Plečkovat a zároveň přihnojovat
Pevnými hnojivy
FERTILOC+
FERTIMAX
Kapalnými hnojivy
naváděcí systémy pro plečky

Econet FertilocFERTILOC+


•    Efektivní řízená výživa Vašich plodin
•    Jednoduchý, stavebnicový stroj
•    Vyšší výnosy a lepší zdravotní stav

 

Více než 30 ti leté zkušenosti rodinného výrobce CARRE s vývojem a výrobou strojů pro meziřádkovou kultivaci dělají z těchto strojů prověřené a profesionální pomocníky pro Vaše úspěšné hospodaření. Zvláště promyšleným strojem z dílny rodinného výrobce CARRE je koncept stroje FERTILOC+. Jedná se o inteligentní spojení stroje pro přihnojování a mechanickou kultivaci.

FERTILOC 2M50 013Postavte si svůj stroj FERTILOC+
Myšlenkou konceptu FERTILOC+ je jednoduchá stavebnicová konstrukce umožňující spojení zásobníku na hnojivo a hnojících orgánů spolu s mechanickou plečkou ECONET. Jinými slovy řečeno, jedním přejezdem stroje FERTILOC+ aplikujete hnojivo k rostlině a následně mechanicky prokypříte meziřádek. Jedná se o absolutně jednoduché a chytré řešení. To proto, že kombinaci strojů FERTILOC+ a ECONET můžete používat spolu anebo každou zvlášť podle Vašich aktuálních potřeb.

Koncept FERTILOC+  v sobě skrývá následující možnosti:
•    přihnojování a plečkování v jednom přejezdu –FERTILOC+ a ECONET
•    pouze přihnojování –FERTILOC+
•    pouze plečkování –ECONET
•    přihnojování a plečkování v jednom přejezdu –FERTILOC+ v předním TBZ a ECONET v zadním TBZ

Vyberte si způsob přihnojení
Proto, že každému vyhovuje jiný způsob aplikace hnojiva ať už kvůli potřebám rostliny nebo půdním podmínkám, má každá možnost vybrat si pro něj ten nejlepší způsob aplikace hnojiva. Pojďme se tedy podívat na celkem 6 možností aplikace:

  1. na povrch půdy k rostlině a prokypření meziřádku
  2. na střed meziřádku a kypřícími jednotkami zapravení hnojiva do půdy
  3. aplikace botkou k rostlině až do 8 cm –jištěné listovým perem
  4. aplikace botkou na střed meziřádku až do 8 cm –jištěné listovým perem
  5. aplikace diskovou jednotkou k rostlině až do 8 cm –jištěné pružinou
  6. aplikace diskovou jednotkou na střed meziřádku až do 8 cm –jištěné pružinou

prihnojovaci hadice prihnojovaci botka prihnojovaci disk

fertiloc 4Koncept FERTILOC+ pro aplikaci hnojiva je možný od 4 až do 12 řádků. Dávkování je jednoduché a je založeno na principu mechanického secího stroje. Tedy regulace dávky otevřením nebo přivřením jednotlivých klapek. Tím je zaručeno skutečně jednoduché nastavení a perfektní dodržení aplikované dávky.
Světlá výška rámu je 60 cm, díky tomu lze aplikovat hnojivo i v pozdějších růstových fázích rostliny.

 

I zásobník skrývá spoustu zajímavostí
Váš stroj FERTILOC+ si nakonfigurujete skutečně dle Vašich představ a požadavků. Zásobníky na hnojivo jsou vyráběny ve třech variantách, resp. velikostech:

•    Nejmenší zásobník má objem 900 litrů a jeho šířka je pouze 2,5 m.
•    Středně velký zásobník má objem 1.100 litrů v šířce 3 m.
•    Největší zásobník s objemem 1.300 litrů je široký 3,5 m.

michaci snekJistě jste si všimnuli, že objemy zásobníků jsou přímo úměrné jejich celkové šířce. To proto, aby byla co nejjednodušší nakládka hnojiva do zásobníku, resp. plnící výška. Ta je tedy u všech velikostí stejná a to pouze 1,8 m. Výkonová potřeba startuje na 90 koních pro nejmenší verzi zásobníku a jednoduchým systémem přihnojení.

Samotný zásobník je vyroben z nerezové oceli vůči agresivním látkám. Na dně zásobníku je umístěný míchací a dávkovací šnek pro plynulé a přesné dávkování hnojiva.


sito v zasobnikuvysypny otvorNa jeho dně jsou umístěny výsypné otvory pro jednoduché vyprázdnění a vyčištění. Pro perfektní obsluhu a bezpečné nasypání je zásobník vybaven rychle navíjecí plachtou a po jejím otevření přivítáme praktické síto pro rovnoměrné rozsypání a rozmělnění velkých „hrud“ hnojiva. Z kabiny traktoru je vidět stupnice, která nám ukazuje množství hnojiva v zásobníku.

 

Jednoduché nastavení aplikační dávky
davkovaci valecekJak jsme zjistili na začátku, dávkování hnojiva je skutečně jednoduché. Po nasypání hnojiva a nastavení tabulkových hodnot provedeme zkoušku „výsevu“. V případě menších rozdílů poupravíme nastavení na jednotlivých dávkovacích klapkách a znovu odzkoušíme. To je veškerá kalibrace a nastavení nutné pro aplikaci Vámi požadovaného hnojiva.
Samotný pohon je řešen pomocí ostruhového kola, což zaručuje přesné dodržení dávky i při měnící se pracovní rychlosti. Pro větší počet přihnojovacích jednotek je FERTILOC+ vybaven ventilátorem pro dosažení přesné aplikace i na posledních krajních řádcích.
Hodnota možných aplikačních dávek je plynule nastavitelná v rozsahu od 80 až do 450 kg/ha.

ridici diskVáš stroj, Váš FERTILOC+
Koncept stroje FERTILOC+ si již od začátku vytváříte podle Vašich potřeb. Samozřejmostí jsou doplňky pro ještě větší zjednodušení Vaší práce.

Můžeme sem zařadit například:

•    prvky pro agregaci s jinou značkou plečky než-li CARRE ECONET
•    sada pro agregaci v předním TBZ traktoru
•    osvětlení
•    žebřík pro bezpečnější nakládku zásobníku
•    stabilizační disky proti „ujíždění“ ve svahu

Závěr
Koncept stroje FERTILOC+ je více než jednoduchý stroj. Díky jeho výjimečnosti, kterou je jednoduchá stavebnicová konstrukce si sestavíte svůj FERTILOC+ doslova a do písmene podle Vašich požadavků. FERTILOC+ je jednoduchý a díky tomu uživatelsky velmi přívětivý stroj se spoustou praktických prvků. Na začátku všeho si stačí vybrat počet řádků rostlin, které požadujete přihnojovat, dále si zvolíte jednu ze 6 ti možností aplikace hnojiva, potom velikost zásobníku. Následně si stačí vybrat vhodný model plečky ECONET a Váš pomocník pro meziřádkovou kultivaci a přihnojení je na světě!


FERTILOC+ Vaše ESO v rukávu v podobě efektivní a cílené výživy rostlin a vyšších výnosů!

 

Video na YouTube

fertiloc 2 fertiloc 5 fertiloc 3

rozdeleni zasobniku fertiloc 4 fertiloc 1

Copyright © 2014. All Rights Reserved.