kategorieback

   logolo

sklizen

logoperard

blanko

předseťový kypřič PENTERRA
stacionární překládací vozy PERARD
Na objemné hmoty
Na sypké hmoty
překládací vozy PERARD
stroje pro meziřádkovou kultivaci
Pouze mechanicky plečkovat
Plečkovat a zároveň přihnojovat
Pevnými hnojivy
FERTILOC+
FERTIMAX
Kapalnými hnojivy
naváděcí systémy pro plečky

izifilo 10IZIFLO


•    Cílená výživa ke kořenům rostlin
•    Efektivní využití kapalných živin
•    Jednoduchý stavebnicový koncept


Profesionální a nejznámější výrobce na domácím trhu ve Francii v oblasti meziřádkové kultivace a současné aplikace hnojiva, rodinná společnost CARRE pokrývá celý sortiment strojů pro aplikaci hnojiva ať už pevná nebo kapalná. Nyní se seznamujeme se stroji IZIFLO, což je modelová řada profesionálních produktů zaměřených na aplikaci kapalného hnojiva a mechanické kultivace širokořádkových plodin ve spojení s plečkou ECONET.


Ideál pro každou plodinu
izifilo 3Modelová řada IZIFLO nabízí širokou škálu strojů pro nejrůznější hektarové kategorie. Vyráběné modely zahrnují stroje pro aplikaci hnojiva ve 4; 6; 8; 10; 12; 16; 18 a 24 řádků. Což je nejširší sortiment strojů této kategorie na trhu. Samozřejmostí při volbě vašeho IZIFLO je vámi zvolená meziřádková rozteč. Tu IZIFLO umí od 45 do 80 cm. Tím je pokryt veškerý rozsah pěstovaných širokořádkových plodin na českých polích. Strojem IZIFLO tedy dokážeme cíleně aplikovat hnojivo v cukrové řepě, sóji, slunečnici, kukuřici a dalších plodin.

Vyberte si, kam aplikujete vaše hnojivo
Rodinná společnost CARRE do stroje IZIFLO promítá své více jak 30 ti leté zkušenosti z oboru mechanické kultivace a přihnojení. To, o čem se nyní bavíme, je technologická vyspělost stroje s velkým výběrem způsobu aplikace hnojiva. IZIFLO vám nabízí celkem 4 způsoby aplikace hnojiva. Jak vidíte na obrázku, výběr je opravdu široký a dle vámi pěstované plodiny a typu půdy si pak vyberete z následujícího:
izifilo 12 
1.    Aplikace tryskou na rostlinu –jedna jednotka, dvě trysky
2.    Aplikace tryskou na rostlinu –dvě jednotky, jedna tryska
3.    Aplikace tryskou na střed meziřádku
4.    Aplikace přímo do půdy k rostlině –z obou stran
5.    Anebo, jak vidíte na obrázku níže, lze zkombinovat aplikaci do půdy a aplikaci tryskou na rostlinu
izifilo 8

 

Praktické, jednoduché, efektivní

izifilo 9Při konfiguraci vašeho stroje IZIFLO si kromě počtu zpracovávaných řádků, jejich rozteč způsob aplikace, vyberete také velikost nádrže na hnojivo. Ta je ve dvou provedeních a to 600 nebo 800 litrů. V nádrži je umístěna rotační oplachovací tryska.
Ta samozřejmě potřebuje čistou vodu na opláchnutí vnitřní části nádrže, k tomu slouží nádrž na čistou vodu o objemu 80 litrů pro opláchnutí nádrže. Dále je součástí standardní výbavy nádrž pro 15 litrů čisté vody na umytí rukou.
Pro jednoduché napuštění nádrže a manipulaci kolem ní, slouží praktická obslužná plošina s žebříkem.
izifilo 5Velmi jednoduché je nastavení samotného stroje. Součástí je počítač umístěný v kabině, pomocí něhož nastavíte dávku tlak a to zanesete do vlastní paměti. V samotné paměti počítače a aktuálních informacích zobrazených na displeji pak máte přehled o zpracovaných ha, vyaplikovaném množství, nastavené dávce, aktuálním množství v nádrži, rychlosti a čas než dojde k vyprázdnění nádrže.
Aplikační dávku je možné regulovat manuálně nebo automaticky na základě pojezdové rychlosti. Součástí toho je možnost měnit dávku za jízdy z kabiny traktoru.
Pohon čerpadla je pomocí hydraulického okruhu z traktoru, výhodou oproti použití PTO je nezávislost vůči otáčkám motoru. Stačí nastavit dávku v počítači, pustit olej do pohonu a jedeme!
izifilo 7Možností jak si upravit vaši soupravu traktoru s IZIFLO je rozdělení rovnoměrnější rozdělení hmotnosti na traktoru.  V praxi to znamená, dát nádrž na hnojivo do předního TBZ traktoru a samotnou plečku s aplikačními jednotkami do zadního TBZ. Nebo opačně, dát plečku s aplikačními jednotkami do předního TBZ traktoru a nádrž na hnojivo umístit do zadního TBZ.

 


IZIFLO přímo na míru
Tak jako u všechny stroje CARRE, je i celá modelová řada IZIFLO nabita možností vybavení na vaše přání. Koncept IZIFLO je daný, tedy vybrat si počet zpracovávaných řádků rostlin, rozteč, nádrž, regulaci dávky a způsob aplikace. Co se týká mechanické kultivace –stroje ECONET, zde je široká škála prvků pro individuální sestavení stroje. Nejvíce zajímavé jsou následující užitečné prvky:
•    Naváděcí systém PRECICAM
o    Precizní navádění do řádků
o    Perfektní práce i při 15 km/h
Precicam1

•    Hydraulické zvedání jednotlivých pracovních jednotek
o    Perfektní práce na souvratích
o    Zamezení poškození rostlin v klínech
izifilo 6

•    Boční ochranný disk
o    Ochrana malých rostlin před mechanickým poškozením od radliček
o    Ochrana rostlin od odlétání nakypřené půdy
izifilo 11

Závěr
Koncept IZIFLO je absolutně jednoduchý a zároveň velmi chytrý stroj pro vaše intenzivní pěstování širokořádkových plodin. Od začátku si sestavujete svůj vlastní stroj ze širokého spektra možností, ať už se jedná o počet řádků, jejich rozteč, způsob aplikace hnojiva atp. Díky této jedinečné možnosti je výsledkem stroj přímo na míru vašemu hospodaření.


IZIFLO, chytrý krok dopředu intenzivnímu pěstování vašich plodin!


izifilo 2izifilo 4 izifilo 10
izifilo 1izifilo 7 izifilo 8

Copyright © 2014. All Rights Reserved.