kategorieback

   logolo

sklizen

logoperard

blanko

předseťový kypřič PENTERRA
stacionární překládací vozy PERARD
Na objemné hmoty
Na sypké hmoty
překládací vozy PERARD
stroje pro meziřádkovou kultivaci
Pouze mechanicky plečkovat
Plečkovat a zároveň přihnojovat
Pevnými hnojivy
FERTILOC+
FERTIMAX
Kapalnými hnojivy
naváděcí systémy pro plečky

Penterra 1

PŘEDSEŤOVÝ  KYPŘIČ  PENTERRA

 

„PENTERRA není stroj. PENTERRA je řešení Vašeho zpracování půdy!“

 

• Vaše řešení pro přípravu vlhké, zvláště pak těžké jílovité půdy

Vaše řešení zpracování půdy s velkým mmnožstvím rostlinných zbytků

Vaše řešení zpracování půdy v nejtěžších až extrémních podmínkách

 

Zcela novým výrobkem pro rok 2015 v portfoliu značky CARRE je předseťový kypřič PENTERRA.

Rodinná společnost CARRE v letošním roce slaví 77 let založení firmy. Od počátku vzniku se zakladatel pan Camille CARRÉ zabýval výrobou techniky pro zpracování půdy. V letošním roce představila rodinná společnost CARRE novinku ve výrobním sortimentu, kterou je jednoduchý předseťový kypřič PENTERRA. Stroj vychází z více než 30-ti letých zkušeností firmy s výrobou nesených lehkých a kombinovaných kompaktorů. Společnost CARRE tímto modelem oslovuje zemědělce, kteří potřebují jednoduchý stroj pro rychlou a kvalitní přípravu půdy  ať už s velkým množstvím rostlinných zbytků anebo vlhkých půd, zvláště pak těžkých jílovitých typů nebo jednoduchý kypřič pro zpracování půdy s největším mísícím efektem.
Pojďme se podívat, čím si Vás tento předseťový kypřič PENTERRA získá! Prezentaci kypřiče PENTERRA rozdělme na následující 3 body:

1. Vyberte si svůj pracovní záběrPenterra 11

Koncept PENTERRA je charakteristický širokým rozsahem pracovních záběrů a to od 3 do 12 m. Základní nosnou částí kypřiče je robustní nosný rám, který je jak se říká „pořádný kus železa“. Rám je tvořen obdélníkovým profilem 180x80 mm, což zaručuje jeho vysokou pevnost, odolnost a dlouhou životnost po dobu mnoha let používání.

Pro malé zemědělce jsou určeny nesené, pevné verze se záběrem 3; 3,5 a 4 m. Pro větší, středně velké zemědělce a největší společnosti jsou vyráběny tažené, hydraulicky sklopné s pracovními záběry 4; 5; 6; 7; 10 a 12 m. Jak je z výše uvedeného výčtu pracovních záběrů patrné, rodinný výrobce CARRE chce modelem PENTERRA oslovit zemědělce všech hektarových kategorií. Svoji PENTERRU si tak vybere jak SHR s 50 ha, tak i velká společnost s několika tisící ha orné půdy.

2. Tajemství půdo-zpracujících orgánů

Penterra 6Výjimečností kypřiče, a tím čím se PENTERRA odlišuje od všech podobných strojů, je provedení s 5 ti řadami půdo-zpracujících orgánů. To zaručuje skutečně dokonalé prokypření, promísení a provzdušnění půdy. Výsledkem je perfektní drobtovitá a nadýchaná půdní struktura v té nejvyšší kvalitě.
Penterra 2Jakmile si budete sestavovat svou vlastní PENTERRU, jako jediní máte možnost zvolit si jednu ze 3 variant parametrů pracovních orgánů. Jedná se o světlou výšku rámu, kterou Vám PENTERRA, jako jedinný stroj na trhu nabízí na výběr proto, aby jste si postavili stroj skutečně dle Vašich individuálních potřeb. Rozsah je široký a nejvyšší hodnota je zároveň i největší na českém trhu a to až 650 mm. Na výběr tedy máte:

•     světlá výška rámu 550 mm (kypření lehkých, písčitých půd)
•     světlá výška rámu 600 mm (univerzální pro všechny typy půd)
•    světlá výška rámu 650 mm (univerzální, kypření v největších hloubkách a s obrovským množstvím rostl. zbyt.)
Poté si zvolíte pracovní orgány. Ty samozřejmě můžete libovolně měnit dle zpracování půdy na jaře a na podzim, tedy:

  • úzké otočné dláto –perfektní pro jarní přípravu
  • široká šípovitá radlička –ideální pro podzimní zpracování
  • karbidové úzké otočné dláto –(velmi dlouhá životnost)
  • karbidová široká šípovitá radlička –(velmi dlouhá životnost)

Penterra 14Pracovní hloubka je plynule nastavitelná od 3 do 15 cm. Praktickými testy prověřené a do detailu promyšlené rozmístění jednotlivých slupic zaručuje perfektní průchodnost i v případě velkého množství rostlinných zbytků. Výsledná rozteč mezi radličkami je 15 cm, to je zárukou zpracování půdy v celém záběru a celém jejím profilu. Za poslední řadou radliček se nacházejí srovnávací smykové slupice, které mají za úkol zakrýt otevřenou půdu a nachystat rovnoměrný povrch před válci. Další možností pro Vaši individuální konfiguraci stroje je úžasných a na českém trhu nepřekonaných 9 možností osazení zadními válci a pro lehké půdy lze místo zadního válce vybavit stroj zavlačovacími branami.

 Z válců máte na výběr jak jednoduché, tak i dvojité typy pro dokonalé srovnání povrchu, rozdrobení hrud a zpětné utužení půdy. Zajímavostí zadních válců je, že při rozložení do pracovní pozice nepoznáte prostřední část stoje známým „hrůbkem“. Chytrá konstrukce jim umožňuje přesah a tím dokonalou a rovnoměrnou práci i vprostřed stroje.

 

Penterra 93. Jednoduchý stroj, jednoduché a komfortní nastavení

Dalším dobrým praktickým prvkem je provedení tažné oje. PENTERRA se k traktoru zapojuje do spodních táhel TBZ, na konci otočného ramene závěsu kypřiče PENTERRA jsou gumové silentbloky, které brání tvrdému nárazu a odření při maximálním úhlu natočení.

Koncept předseťového kypřiče PENTERRA přináší Vám, svým uživatelům jednoduché a vysoce komfortní nastavení celého stroje.       
Penterra 12Předseťový kypřič PENTERRA má velký náskok v podobě komfortního nastavení pracovní hloubky. Standardem jsou hydraulicky ovládané zadní válce, resp. jejich plynulým polohováním měníme výslednou pracovní hloubku. Modely kypřičů PENTERRA jsou ve větších záběrech dodávány s předními opěrnými koly. Ty zajišťují perfektní držení pracovní hloubky, zabraňují rozkmitání stroje ve vyšších rychlostech a kypřič se tak chová stabilně za všech podmínek. Tato opěrná kola lze nastavovat buďto mechanicky (nastavení dorazových čepů) nebo hydraulicky.
Co z toho pro Vás vyplývá? Nastavení pracovní hloubky z pohodlí kabiny traktoru. Můžete měnit pracovní hloubku za jízdy a tím tak rychle a jednoduše přizpůsobíte nastavení v závislosti na měnících se půdních podmínkách.
Dalším, velmi užitečným pomocníkem je na zadním válci umístěna stupnice, díky které má obsluha perfektní přehled o nastavení kypřiče a hloubce zpracování. V případě osazení kypřiče předními opěrnými koly je stupnice umístěná i na nich a tím je zajištěno dokonalé nastavení stejných hodnot a udržení perfektní kvality práce. V případě hydraulicky ovládaných předních opěrných kol tak zvýšíte komfort nastavení tím, že změnu provádíte za jízdy, aniž by jste museli opouštět kabinu traktoru, což je super při měnících se půdních podmínkách.


Penterra 8Váš předseťový kypřič PENTERRA si můžete dovybavit dle Vašich dalších specifických požadavků. Mezi důležité praktické prvky patří:

  • Hydraulicky ovládaná přední smyková lišta
  • Kypřiče stop traktoru
  • Boční plechy proti odlétání zpracované půdy
  • Mechanicky nastavitelné přední opěrná kola pro perfektní kopírování a držení hloubky (pro velké záběry std.)
  • Hydraulicky nastavitelné přední opěrná kola pro perfektní kopírování a držení hloubky
  • Komfortní hydraulické ovládání celého stroje

Penterra 3Pojďme ještě dál. Nejkomfortnější způsob ovládání předseťového kypřiče PENTERRA je skryt do malé krabičky se třemi tlačítky, kterou máte v kabině svého traktoru. V tomto případě Vám stačí pouze jeden hydraulický okruh. Přes tuto chytrou krabičku pak jedním prstem plynule ovládáte nastavení zadního válce, předních opěrných kol a přední smykovou lištu. Řekněte sami, není to skutečně inteligentní kypřič?
Samozřejmostí tažených modelů jsou vzduchové brzdy, přepravní osvětlení, výstražné tabule a hydraulicky sklopný podvozek s pneumatikami 400/60 R 15.5.


Závěr
Po přečtení charakteristiky předseťového kypřiče PENTERRA jste se seznámili s jeho silnými stránkami a celkovým provedením konceptu. Tento předseťový kypřič si sestavíte doslova do posledního detailu dle svých požadavků. Široká škála pracovních záběrů najde uplatnění na českých polích a to ať už se bavíme o nejmenším 3 m modelu pro nejmenší zemědělce, tak i největší modely si najdou své místo ve velkých zemědělských společnostech. PENTERRA je určena nejen pro předseťovou přípravu, ale jakékoli zpracování půdy ve velmi obtížných podmínkách. Výborně si poradí s velkým množstvím rostlinných zbytků a je to jediný stroj, který dokáže rychle a kvalitně připravit seťové lůžko všech typů půd, zejména těch těžkých, jílovitých a kamenitých, a to i ve vlhkých podmínkách. Díky možnosti maximální pracovní hloubky až 15 cm pak využijete tento moderní kypřič pro jakékoli další zpracování půdy, kde Vás více posklizňových zbytků na povrchu anebo vlhčí půda nechá naprosto chladnými a za extrémních ztížených podmínek zachováte vysokou kvalitu odvedené práce.


Předseťový kypřič PENTERRA, bravurní práce stroje, který se nikdy nezastaví!

 

Video na YouTube

Penterra 5 Penterra 13 Penterra 7
Penterra 4 Penterra 15 v kukuřici

Copyright © 2014. All Rights Reserved.